Trofeul „Florile Ceahlăului”
GABRIEL TRETEAG
(Suceava)
Premianții celei de-a 33–a ediție a Festivalului – concurs naţional de muzică populară pentru copii şi tineri „FLORILE CEAHLĂULUI”
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 9-14 ani
PREMIUL I: Maria BOAMPĂ (Iași)
PREMIUL I: Roxana Maria POP (Cluj-Napoca)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 15-19 ani
PREMIUL I: Flavia Maria COCHIRLEANU (Buzău)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 20-25 ani
PREMIUL I: Ștefan ȚÎRDEA (Pipirig, Neamț)
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 9-14 ani
PREMIUL I: Teodor GIREADĂ (Botoșani) – caval
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 15-25 ani
PREMIUL I: Andreea Monica VIȘAN (București)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 9-14 ani
Premiul II: Maria TUCAN (Iași)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 15-19 ani
Premiul II: Andrei Nicolae CHLEBA (Prahova)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 20-25 ani
Premiul II: Delia GANDORE (Vaslui)
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 9-14 ani
Premiul II: Cristian Andrei CIAUȘU (Brăila) – nai
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 15-25 ani
Premiul II: Daniel CONDREA (Piatra-Neamț)- vioară
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 9-14 ani
Premiul III: Teodora Paraschiva BUDACĂ (Piatra-Neamț)
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 9-14 ani
Premiul III: Matei Alexandru FARCAȘ (Cluj-Napoca) – saxofon
Premiul III: Matei FERBINȚEANU (Chișcăreni, Botoșani) – acordeon
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 15-25 ani
Premiul III: Alexandru DAMIAN (Botoșani) – clarinet
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 9-14 ani
Maria BALTARIU (Vaslui)
Horia Nicolae COMȘA (Brașov)
Maria Adelina DARIE (Iași)
Bianca Maria MOLDOVAN (Suceava)
Cristian Andrei MOLDOVAN (Bistrița, Bistrița-Năsăud)
Antonia RUSU CORDUNEAN (Suceava)
Amelia Ilinca SAVA (Zănești, Neamț)
Cătălina Luisiana VÎRDOL (Teleorman)
SECȚIUNEA CANTO TRADIȚIONAL – Categoria de vârstă 15-19 ani
Sabrina Maria AIACOBOAIE (Botoșani)
Roberta Buzurin (Argeș)
Olena HAMURAR (Ucraina)
Luiza Ștefania MUSCALU (Iași)
Alexandru STAICU (București)
Alexandra Gabriela VASILOIU (Dâmbovița)
Robert Daniel VLAD (Buzău)
SECȚIUNEA INSTRUMENTE POPULARE – Categoria de vârstă 15-25 ani
Tudor MĂRIUȚĂ (Neamț) – acordeon
Daniel Luca SAMOILĂ (Cluj) – saxofon
Bianca Florentina SAVU (Dâmbovița) – nai
PREMIUL SPECIAL PENTRU COSTUM
Adela Lorena BURCĂ (Cluj-Napoca)
PREMIUL DE POPULARITATE
Iosif HARPA (Târgu Frumos, Iași)
PREMIU SPECIAL PENTRU PROMVAREA ȘTRAIERULUI
Mădălina ROMAN (Harghita)